tvnpix

Godziny w korku i śliskie drogi. Zima na Waszych zdjęciach

Gęste opady śniegu sprawiają, że warunki na polskich drogach nie są najlepsze. Na Kontakt 24 otrzymujemy od Was filmy i zdjęcia, na których pokazujecie powrót zimy i ostrzegacie, gdzie trzeba szczególnie uważać. Czekamy na więcej!

 

 

 

 

 

To była ciężka noc dla kierowców, ale i dzień nie zapowiada się najlepiej. Synoptycy prognozują opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz silny wiatr, który w porywach może osiągać 50 km/h, a w górach nawet 80-100 km/h.

Jak informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk portalu tvnmeteo.pl, w czwartek nadal będzie padać lub sypać. - Na zachodzie kraju będą to przelotne opady deszczu, poza tym deszczu ze śniegiem - mówi synoptyk. W górach można spodziewać się około 5 cm opadów śniegu.

Na zdjęciach, które dostajemy od Was na Kontakt 24 pokazujecie nam, jak trudne warunki panują na polskich drogach. - Stałem dwie godziny w korku i zjechałem z trasy, bo miałem taką możliwość. Inni stali dłużej, nawet trzy i pół godziny - relacjonował zimowe utrudnienia na drodze Reporter 24 bigon, który utknął w kilkukilometrowym korku między Białką Tatrzańską a Bukowiną.

Utrudnienia w kilku województwach

Jak poinformowała o godzinie 6 Generalna Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie drogi krajowe są przejezdne i pracuje na nich 465 jednostek odpowiadających za zimowe utrzymanie. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba uważać. Kierowcy mogą natrafić na śnieg, deszcz i błoto pośniegowe.

Z powodu opadów śniegu, w czwartek rano ok. 12 tys. odbiorców w woj. świętokrzyskim jest pozbawionych prądu. Uszkodzone zostały między innymi linie niskiego napięcia i stacje transformatorowe.

A czy u Was również nastąpił powrót zimy? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy!

O skutkach opadów czytaj w portalu tvnmeteo.pl

Więcej o czwartkowej pogodzie przeczytasz w portalu tvnmeteo.pl

Dołączcie też do gorącego tematu i dzielcie się zdjęciami zimowej aury na Kontakcie 24.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kz,sc/popi Źródło: tvnmeteo.pl