tvnpix

Gejzer na ulicy. 12 kamienic bez wody

Bieżąca woda popłynęła już do 12 bloków, których mieszkańcy przez ponad sześć godzin korzystali z podstawionego na ulicy beczkowozu. W poniedziałkowy poranek na środku ulicy Śniadeckich w Warszawie pojawiła się fontanna wody. Spowodowana była awarią podziemnego hydrantu. Film otrzymaliśmy na Kontakt 24 od @Rafała.

"O godzinie 13.20 woda znowu popłynęła do mieszkańców bloków. Awaria została naprawiona. Dziura, która powstała w czasie naprawy, zostanie w najbliższym czasie zasypana" - poinformował przed godziną 14 Roman Bugaj, rzecznik prasowy Wodociągów Warszawskich.

Fontanna wody na ulicy

"Zgłoszenie o wypływie wody z ulicy Śniadeckich w Warszawie, przy pl. Konstytucji otrzymaliśmy około godziny 7. Na miejsce pojechała nasza karetka pogotowia. Wypływ został zatrzymany" - poinformował Roman Bugaj, rzecznik prasowy Wodociągów Warszawskich.

Jak dodał, był to wypływ z hydrantu podziemnego. "Można spekulować, że wywołała go różnica temperatur. Sieć wodociągowa jest wrażliwa na temperatury ekstremalnie wysokie i niskie oraz przechodzące przez zero. W okolicy wypływu temperatura była właśnie bliska zeru" - powiedział Bugaj.

"Bez wody zostało 12 budynków czteropiętrowych i sześciopiętrowych. Na miejscu został już podstawiony beczkowóz" - powiedział rzecznik. Dodał, że w miejscu wystąpienia wypływu pojawiły się utrudnienia w ruchu. Droga została zwężona, ale jest przejezdna.

Autor: aw/ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.