Zamknięty

Pisze o tym:

25 reporterów

Dodano:

25 materiałów

Gdzie na plażę można wejść z psem? Czekamy na wasze sygnały

"Czy na plażę mogę zabrać psa?" to pytanie powraca co roku, kiedy miłośnicy czworonogów chcą spędzić wakacje nad polskim morzem. Na bałtyckie plaże można zabrać psiego przyjaciela, jednak obwarowane jest to przepisami. W wielu miejscach zwierzęta wprowadzić można tylko w określonym czasie przed sezonem, w innych należy przebywać z nim wyłącznie w wyznaczonych granicach. Jak to wygląda w Waszej okolicy? Czy znacie plaże, na które można zabrać psa w wakacje? Gdzie się znajdują? Czekamy na Wasze opinie i zdjęcia.

Gdzie na plażę można wejść z psem? Czekamy na wasze sygnały

Gdzie można wejść z psem na plażę Źródło: Shutterstock

Na polskie plaże można wejść ze swoim pupilem, jednak nie zawsze i nie wszędzie. W wielu miejscach możliwość ta ograniczona jest czasowo, a na spacer po plaży z czworonogiem można wybrać się tylko przed sezonem, czyli jesienią, zimą i wiosną.

W niektórych miejscach miłośnicy czworonogów mogą natknąć się na tabliczkę z napisem „Zakaz wprowadzania psów”. Swoje przepisy dotyczące wprowadzania zwierząt mogą ustalać poszczególne samorządy. W przypadku złamania zakazu, właścicielowi może grozić mandat.

A jak wygląda sytuacja na plaży w waszej miejscowości? Czy w czasie wakacji obowiązuje tam zakaz wyprowadzania psów? A może w waszym mieście można plażować z czworonogiem? Czekamy na Wasze sygnały i opinie!