tvnpix
Foto: InfOstrow

Gaz w szkole. Siedem osób w szpitalu, ponad 500 ewakuowanych

W gimnazjum w Ostrowie Wielkopolskim ktoś rozpylił gaz pieprzowy. Policja szuka winnych. Służby ewakuowały całą szkołę. Kilkanaście osób potrzebowało pomocy ratowników medycznych, siedmiu uczniów trafiło do szpitala. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od portalu infostrow.pl.

Służby otrzymały zgłoszenie około godz. 11. - W gimnazjum przy ul. Waryńskiego ktoś rozpylił najprawdopodobniej gaz pieprzowy. Wszyscy uczniowie zostali ewakuowani - poinformował wstępnie redaktorów TVN24 z Poznania dyżurny straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

To, że był to gaz pieprzowy, potwierdziła st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji. - Policjanci rozmawiają z kilkoma uczniami, którzy mogli to zrobić - powiedziała. Służby ewakuowały wszystkich, którzy przebywali w budynku. Razem było to ponad 500 ludzi.

- Kilkanaście osób uskarżało się na duszności, zawroty i bóle głowy. Pomocy udzielali im ratownicy medyczni, siedem osób trafiło do szpitala - podała rzeczniczka. Na miejscu cały czas pracuje straż i policja.

Więcej o zdarzeniu przeczytasz tutaj

Autor: hr Źródło: TVN24 Poznań

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.