MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Garczegorze: Tragiczny finał zderzenia z pociągiem

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dzisiaj o godzinie 12:28 do dyspozytora Stanowiska Kierowania KP PSP w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pociągu dalekobieżnego z samochodem osobowym marki Volkswagen Passat na przejeździe kolejowym w miejscowości Garczegorze (woj. pomorskie).

Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Lębork, dwa zastępy z OSP Nowa Wieś Lęborska i po zastępie z OSP Krępa Kaszubska oraz OSP Łebień. Po zakończeniu działań ratowniczych zastęp z JRG Lębork, OSP Nowa Wieś Lęborska oraz Krępa Kaszubska wróciły do koszar.

W momencie udzielania pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego poszkodowanemu, strażacy wykonywali dostęp za pomocą narzędzi hydraulicznych, by ewakuować go z wraku pojazdu i udzielić dalszej pomocy. Niestety mężczyzna, mimo próby udzielania pierwszej pomocy zginął na miejscu.

52-letni kierujący (mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska) prawdopodobnie nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na tory wprost pod pociąg TLK relacji Racibórz - Łeba. Z informacji uzyskanych od policji wynika, iż maszynista dawał sygnały dźwiękowe, ale kierowca pojazdu zauważył pociąg dopiero, gdy był na torach.

Pociąg biorący udział w wypadku nie zatrzymuje się na stacji w Garczegorzu, jednak jego prędkość nie jest duża. Samochód został uderzony w bok od strony kierowcy, a następnie zakleszczył się o przód pociągu i był ciągnięty przez kilkadziesiąt metrów, "ścinając" przy tym kilka betonowych słupków znajdujących się przy torach.

Na miejscu pracuje już prokurator i grupa dochodzeniowa. Trasa kolejowa Lębork-Łeba oraz trasa drogowa Garczegorze-Janowice jest zablokowana. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.