MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

FASHION FACE - oszustwo?????????

FASHiON FACE - oszustwo??????

 

W ostatnim czasie (miesiące a nawet lata) pojawiają się oszuści w internecie. Zarówno osoby prywatne jaki firmy. Najgorzej jest jeśli chodzi o firmy, które zamieszczają oferty pracy na popularnych portalach takich jak PRACUJ.PL czy GUMTREE. W związku z tym postanowiłem poruszyć temat firmy medialno-catingowej FASHION FACE a dokładnie to w jaki sposób przeprowadzają rekrutacje.

 

Proces rekrutacyjny zaczynał się od kliknięcia linku, przejścia do głównej strony firmy (fashion-face.pl) i wypełnienia formularza. Wyszystko miało miejsce 10 października tego roku. Czekałem i czekałem na odpowiedź z ich strony ale nikt sie nie odzywał więc pomyslałem, ze mnie nie wzieli i odpusciłem sobie. Prawie miesiąć później, a dokładnie 10.11.2011 r. otrzymałem od nich maila zatytułowanego "PŁATNOŚĆ". Otworzyłem go i ku mojemu zdziwieniu pojawiła sie informacja od FASHION FACE informująca że:

 

"Szanowny Panie .........................

Jest nam niezmiernie miło, że zdecydował się Pan dołączyć do nas poprzez zamówienie usługi "Present Face".
Pragniemy podkreślić, że dokładamy wszelkich starań aby współpraca z naszymi klientami przebiegała na najwyższym poziomie.

Jednocześnie informujemy, że do czasu nie opłacenia usługi, klienci nie będą otrzymywać propozycji podpisania kontraktu/zlecenia.

Dnia 16.10.11 o godzinie 11:28 na stronie www.fashion-face.pl doszło do zawarcia umowy pomiędzy Panem XYZ a Group Media z siedzibą w Poznaniu, ul Gwarna 13/47. Zgodnie z zaakceptowanymi przez Pana warunkami umowy zobowiązał się Pan do opłacenia zamówionej usługi w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy. Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy zapłaty za w/w usługę.

Niniejszym prosimy o uregulowanie należności w kwocie 86.00 zł w nieprzekraczalnym terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszego pisma na rachunek bankowy:

Nazwa odbiorcy: Group Media
Numer rachunku: 69 1140 2017 0000 4302 1279 3271
Kwota: 86.00 zł
Tytuł przelewu: nazwa@adres.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: biuro@fashion-face.pl

Z wyrazami szacunku,
Paweł Sadowski
Fashion&Face Gallery"


Troche sie wkurzyłem tym bardziej, że chcieli ode mnie 86 żł za całość usługi po podpisaniu umowy, którą rzekomo ze mna podpisali chociaż nie mialem jej w ręku. Co gorsze miałem 7 dni na zapłacenie a mail dotarł wiecej niz 7 dni od podpisania umowy. Gdybym wyczytał taka informacje o opłacie to bym sie nie zapisał. Napisałem do nich, ze nie podpisywałem niczego i, ze nie mogę zapłacić bo jestem bezrobotny ale oni mi odpisali:

 

"Witam Serdecznie,

Wszelkie informacje odnośnie zawierania umowy (usługodawca, specyfika usługi/produktu,
koszt, termin płatności oraz warunki odstąpienia od umowy zostały zawarte w zaakceptowanym
przez Pana regulaminie, który jest cały czas dostępny na naszej stronie.

Pana odstąpienie jest bezskuteczne ponieważ zostało złożone po terminie.
Jednocześnie informujemy, że konsumentowi ustawowo przysługuje 10 dni na odstąpienie od
umowy. Ta sama informacja jest zawarta w naszym regulaminie świadczenia usług. Odstąpienie
od umowy po terminie 10 dni od dnia jej zawarcia nie jest możliwe. Na prośbę klienta możemy usunąć
profil z portalu jednak nie zwalnia to strony ze skutków prawnych powstałych z faktu zawarcia umowy
w tym płatności za usługę.

Poniżej przesyłam wyciąg z regulaminu dot. warunków zawierania i rozwiązywania umowy.

Pozdrawiam,
Paweł Sadowski
Fashion&Face Gallery


VIII Warunki zawierania i rozwiązywania umowy na świadczenie usług drogą elektroniczną.

1. Niniejsze warunki stanowią treść umowy pomiędzy użytkownikiem, a firmą GROUP MEDIA z siedzibą w Poznaniu, ul. Gwarna 13/47.

2. Warunkiem zawarcia umowy jest prawidłowo wypełniony formularz oraz akceptacja postanowień regulaminu oraz warunków umowy

3. Użytkownik podczas rejestracji oświadcza, że zapoznał się i akceptuje w pełni warunki niniejszej umowy.

4. Umowa jest zawierana na stronie www.fashion-face.pl, poprzez wypełnienie formularzu rejestracyjnego oraz oświadczenie o zaznajomieniu się i akceptacją niniejszego regulaminu oraz warunków umowy.

5. Umowa świadczenia usługi „present face" jest zawierana na okres jednego roku i wchodzi w życie w dniu jej zawarcia.

6. Opłata za cały okres świadczonej usługi wynosi 86,00zł.

7. Usługobiorca zobowiązuje się do przekazania wynagrodzenia z tytułu świadczonej usługi na rzecz GROUP MEDIA poprzez wpłatę należności na rachunek bankowy, nr rachunku 69 1140 2017 0000 4302 1279 3271 w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy.

8. Nieterminowe uiszczenie należności skutkować będzie naliczeniem odsetek ustawowych za każdy dzień zwłoki.

9. Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną Użytkownikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia. Oświadczenie odstąpienia od umowy dla swej ważności powinno zostać przesłane pocztą elektroniczną na adres mailowy biuro@fashion-face.pl

10. GROUP MEDIA dokłada wszelkich starań aby serwis działał bez zakłóceń, jednak nie gwarantuje ciągłości w działaniu serwisu (przerwy techniczne)"

 

Załamałem się totalnie i postanowiłem poszukać pomocy. ZNalazłem forum i okazało się, ze sporo osób jest w takiej samej sytuacji. Dlatego jeśli ktos wie jak rozwiązać sytuacje podobną do POBIERACZKA to będę wdzięczny za informacje.