MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Facebook blokuje konta krytyków PiS

Witam!

W połowie sierpnia Facebook zablokował mi konto na 14 dni za naruszenie zasad regulaminu Facebooka.

Ponieważ w jednym z komentarzy napisałem:

"Jak PiS dojdzie do władzy to Was wszystkich weźmie za mordę i wtedy zobaczycie!"

Byłem akurat na wakacjach, więc tej uciążliwości nie odczułem, ale komunikat wprawił mnie w takie osłupienie, że nawet "print screena" nie zrobiłem.

Niejednokrotnie widzimy jak ludzie na fejsie piszą: "qwa", "pierdolę", "huj"..itp...i żadnej reakcji ze strony Facebooka nie ma. Sam czasem używam takich słów i nigdy nic nie spotkało mnie ze strony FB. Nie skarżę się, bo w dupie mam tego FB, ale zszokowany jestem cenzurą polityczną FB. To jest zamach na wolność słowa! Bo przecież ja nie użyłem żadnego wulgaryzmu, nie obrażałem nikogo. Wyraziłem tylko swoją opinię- a przecież FB do tego- czyli wymiany poglądów i opinii został stworzony.

Komunikat Facebooka WYRAŹNIE odnosił się do tej KONKRETNEJ wypowiedzi!

Cytuję z pamięci: "w związku z naruszeniem zasad regulaminu Facebooka dotyczących wypowiedzi: "Jak PiS dojdzie do władzy to Was wszystkich weźmie za mordę i wtedy zobaczycie", konto zostaje zablokowane na okres 14 dni.

Napisałem o tym na stronie FB PO do Pana Premiera, żeby zasygnalizować problem, ale obawiam się, że mogą tego nie zauważyć.

Nie jestem zwolennikiem PO ani PiS. Jako bezpartyjnemu obywatelowi nie podoba mi się zadziwiająca wnikliwość cenzury FB, która omija jakimś cudem wulgaryzmy, a wychwyciła mój niekorzystny dla jednej partii komentarz. Wydawało mi się, że FB wyszukuje co najwyżej informacje o terrorystach, a tutaj widzę zaangażowanie po stronie jednej partii.

Moje konto działa i jest wszystko ok. Lubię FB i często teraz z niego korzystam. Mam wielu znajomych na FB i nie chcę, żeby mi permanentnie zbanowali konto. Liczę na wnikliwość reporterów TVN24.

Nie chcę robić z tego afery, bo to jest tylko pierduła, ale uważam, że to jest zastanawiające. Dlaczego nie można napisać na FB, że PiS weźmie Polaków za mordę?! Kogo tym obrażam (oprócz PiSu oczywiście- nie jestem głupi). Czy to zasługuje na bana wobec wulgaryzmów, które pisze się na FB? Dziwne

Pozdrawiam, Andrzej Grys

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.