Zamknięty

Pisze o tym:

82 reporterów

Dodano:

83 materiały

"Eurosceptycyzm to kompletna głupota" vs. "powinniśmy zrobić to samo". Komentarze po Brexicie

Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej - poinformowała przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej. W referendum wzięło udział ponad 33,5 mln obywateli i prawie 17,5 mln zagłosowało za opuszczeniem Wspólnoty. "Brawo Wielka Brytania!" - piszą niektórzy z Was. "Wszyscy na tym stracimy" - obawiają się inni. W gorącym temacie prezentowaliście swoje opinie o Brexicie.

 

Frekwencja w czwartkowym referendum na wyspach wyniosła ponad 72,2%. Po policzeniu ostatnich głosów oddanych w czwartkowym referendum, nie ma złudzeń, że wygrali zwolennicy Brexitu. To historyczna decyzja Brytyjczyków.

"Wszyscy na tym stracą, zyskają tylko Brytyjczycy" - tak wynik komentują niektórzy z Was. Inni gratulują: "Brawo Wielka Brytania! Opuszczajcie ten eurobajzel, my wkrótce też opuścimy".

"Dzień niepodległości"

23 czerwca 2016 roku został nazwany dniem niepodległości przez Nigela Farage'a, jednego z liderów kampanii i jednego z najgorętszych zwolenników brexitu. Była to reakcja na dane, które zaczęły spływać z okręgów wyborczych. Farage, który jest szefem eurosceptycznej Partii Niepodległości Wielkiej Brytanii zażądał od premiera Davida Camerona natychmiastowej dymisji w przypadku zwycięstwa zwolenników Brexitu.