Temat w toku

Pisze o tym:

11 reporterów

Dodano:

11 materiałów

Epidemia grypy, RSV, COVID-19. Jak wygląda sytuacja w Twojej przychodni?

Przez Polskę przetacza się fala zachorowań na grypę, atakuje również wirus RSV i nadal walczymy z COVID-19. Lekarze mówią o "infekcyjnym armagedonie" oraz "tridemii". Wirusy coraz częściej atakują dzieci, które w wielu przypadkach wymagają hospitalizacji. Rosną kolejki do lekarzy, a na konsultację z internistą trzeba czekać nawet kilka dni. Jak u Was wygląda dostęp do opieki medycznej? Czy udało Wam się szybko dostać do lekarza? A może stanęliście w ogromnej kolejce? Czekamy na Wasze sygnały.

Dr Stopyra: mierzymy się najbardziej z epidemią grypy Źródło: tvn24

Sezon zimowy, niski poziom wyszczepienia i liczne spotkania towarzysko-rodzinne w grudniu - dla wirusa grypy to warunki idealne.

"To jest infekcyjny armagedon" - przyznała w TVN24 profesor Agnieszka Mastalerz-Migasz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, konsultantka krajowa medycyny rodzinnej.

Na oddziale cały czas dostawiamy łóżka - relacjonowała na naszej antenie Lidia Stopyra, pediatra i specjalista chorób zakaźnych w szpitalu Żeromskiego w Krakowie. Sytuacja jest o tyle trudna, że wirusy bardzo często atakują najmłodszych, a bardzo wielu chorych wymaga hospitalizacji.

Kolejki do lekarza, czas oczekiwania na konsultację z internistą lub pediatrą - kilka dni, przepełnione SOR-y. Jak w Waszym przypadku wygląda dostęp do opieki medycznej? Czy udało Wam się dostać do lekarza z objawami infekcji u Was lub u Waszych najbliższych? Jak wygląda sytuacja w Waszej przychodni? Czekamy na Wasze sygnały, zdjęcia i nagrania.

Czytaj też: Grypa, przeziębienie, koronawirus, RSV - jakie mają objawy i czy można je odróżnić?