tvnpix
"Elka" skręciła na czerwonym, ze złego pasa. "Błąd instruktora", Foto: kuka

"Elka" skręciła na czerwonym ze złego pasa. "Błąd instruktora"

Samochód nauki jazdy zatrzymał się na czerwonym świetle. Nagle z pasa jazdy na wprost, skręcił w lewo, mimo że światło się nie zmieniło. Sytuacja została zarejestrowana w Poznaniu, a nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sytuacja miała miejsce 14 sierpnia na ulicy Wojska Polskiego w Poznaniu.

Na nagraniu widać „elkę”, która zatrzymuje się na czerwonym świetle. W pewnym momencie auto nagle skręca w lewo i to bezpośrednio z pasa do jazdy na wprost. 

"Kiepski przykład"

 

Auto przejechało dokładnie przed samochodem Reporterki 24, czekającej na pasie do skrętu w lewo. Na szczęście w tym momencie na przeciwległym pasie nie było innych pojazdów. - Ulica jest chwilowo nieprzejezdna, o czym informują znaki. Dlaczego instruktor pozwolił kursantowi na jazdę na czerwonym? - zastanawiała się autorka nagrania.

Jak zauważyła, instruktor powinien świecić przykładem przed przyszłymi kierowcami. - Kiepski przykład dla kogoś, kto ma się uczyć jeździć zgodnie z przepisami. Skąd w takim razie młodzi kierowcy mają czerpać wzorce, jeśli od instruktorów ich nie mają – zaznaczyła Reporterka 24.

"Ewidentny błąd instruktora"

Tvn24.pl pokazało nagranie z poznańskiego skrzyżowania innemu instruktorowi jazdy.

W tym przypadku nie miał żadnych wątpliwości. - To ewidentnie błąd instruktora. Nie można przejechać na czerwonym, gdy jest widoczny sygnalizator - podkreślił Mikołaj Cimaszkiewicz, instruktor jazdy z ośrodka szkolenia kierowców "Piąty bieg" w Gdańsku.

- Do tego zmiana kierunku jazdy ze złego pasa ruchu. Gdyby taka sytuacja wydarzyła się na egzaminie, to kursant właśnie kończyłby jazdę - zapewnił.

Autorka nagrania stwierdziła, że do przesłania nagrania skłonił ją tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Szaflarach, w którym zginęła 18-letnia kobieta zdająca egzamin na prawo jazdy. Reporterka24 nie poinformowała o tej sprawie policji. Chciała opublikować nagranie ku przestrodze.

Autor: aa/gp Źródło: tvn24.pl