tvnpix
Foto: Redakcja Sieradz to my

Eksplozję było słychać w promieniu kilku kilometrów. Sąsiedzi wyciągnęli rannego spod gruzów

Rozszczelnienie butli najprawdopodobniej było przyczyną wybuchu gazu, do którego doszło w jednym z mieszkań w Skalmierzu (Łódzkie). Jedna osoba została ranna. - Przypomnieliśmy sobie, że od niedawna mieszkał tam nowy lokator. Zaczęliśmy go wołać, a potem wyciągnęliśmy spod gruzów - opowiadał jeden z mieszkańców budynku, w którym doszło do wypadku. Informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wybuchu doszło w niedzielę około godziny 18.

Czytaj też na tvn24.pl

Starszy kapitan Dariusz Rudecki z sieradzkiej straży pożarnej poinformował, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek rozszczelnienia butli z gazem w jednym z mieszkań. - Na miejscu pracowało 10 jednostek straży pożarnej. Po dojeździe zespołów ochrony przeciwpożarowej nastąpiło zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przeszukanie gruzowiska - mówił strażak.

Dodał, że w akcji uczestniczyła też specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratunkowa z Łodzi. - Jej członkowie pracowali na miejscu zdarzenia z psami, które przeszukały teren - relacjonował strażak.

Wydobyty spod gruzów

W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Aleksander Bilicki, jeden z lokatorów domu opowiada, że chwilę po wybuchu usłyszał krzyki jednej z sąsiadek, która nie mogła wydostać się z mieszkania.

- Jak już tam poszliśmy to wyszła z okna i sobie przypomniałem, że mieszka tu nowy lokator i zaczęliśmy go wołać - mówił Bilicki.

Dodał, że w pewnym momencie nawoływany sąsiad się odezwał. - Żeśmy go z chłopakami odkopali spod gruzów - mówił mężczyzna. Poszkodowany 59-latek został przewieziony do szpitala.

Potężny huk

Inny z mieszkańców podkreśla, że eksplozji towarzyszył potężny huk. - Ktoś mi opowiadał, że sześć kilometrów od miejsca zdarzenia wsiadał do auta i słyszał ten huk - mówił Roman Rzeźniczak.

Krzysztof Stępiński, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach poinformował, że najprawdopodobniej cały budynek zostanie wyłączony z użytkowania.

- Decyzję podejmie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego - zakończył Stępiński.

Autor: bż/tam Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24