tvnpix
Gruz przysypał cztery osoby

Eksplozja w domu w Bydgoszczy. Cztery osoby zostały przysypane gruzem

Prawdopodobnie ulatniający się gaz spowodował eksplozję w domu rodzinnym w Bydgoszczy. Trzy osoby same wydostały się spod gruzu, jedną musieli wyciągnąć strażacy. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W niedzielę po godzinie 14 nastąpił w Bydgoszczy wybuch w budynku jednorodzinnym przy ulicy Fordońskiej. Jak informowała kpt. Aleksandra Starowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, trzy osoby z zawalonego budynku wydostały się o własnych siłach. Czwartą musieli wyciągnąć strażacy prowadzący akcję ratunkową.

Potężna eksplozja

- Była to osoba przytomna, miała przygniecione nogi i została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego - dodała kpt. Starowicz. Strażacy przeszukują jeszcze miejsce wybuchu w poszukiwaniu ewentualnych osób, które mogły być pod gruzami.

Nieoficjalnie powodem wybuchu był ulatniający się gaz. - Eksplozja była dość duża. Zniszczeniu uległ budynek o wielkości 25 na 15 metrów. W drugim budynku runęła ściana szczytowa i zawaliła się do wewnątrz. Z okolicznych budynków wyleciały szyby - informuje kpt. Starowicz.

Sytuacja w tym momencie jest opanowana. Bydgoscy strażacy informują, że nie potrzeby ewakuacji innych budynków.

- Wysłaliśmy na miejsce grupę poszukiwawczą z Chełmży. Działają już tam cztery zastępy straży, a dwa kolejne są w drodze - dodali bydgoscy strażacy.

Czytaj też na tvn24.pl

 

 

 

 

Autor: PTD/eŁKa/gp

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.