Temat w toku

Pisze o tym:

44 reporterów

Dodano:

44 materiały

Dziki pod odstrzałem. Wskazujecie gminy

Na trzy weekendy stycznia zaplanowano wielkoobszarowe polowania na dziki. Lokalizacji planowanych odstrzałów jednak nie podano. Dowiedziałeś się, że na terenie twojej gminy zaplanowano odstrzały? Poinformuj nas o tym.

Dziki pod odstrzałem. Wskazujecie gminy

Informujecie, gdzie w waszej gminie zaplanowano odstrzały Źródło: Shutterstock

W dniach 12-13, 19-20 i 26-27 stycznia mają się odbyć wzmożone polowania na dziki. Akcja tłumaczona jest koniecznością walki z afrykańskim pomorem świń (ASF).

Gdzie odbędą się polowania?

Dokładnej lokalizacji nie podano, by - jak tłumaczył minister środowiska - "nie było tam protestów". Henryk Kowalczyk zapewnił jednak, że okoliczni mieszańcy nie mają się czego obawiać. Informacja o terminie i miejscu odstrzału powinna pojawić się w biuletynie urzędu gminy, a obszar polowania ma być oznakowany.

Jak poinformował w piątek Paweł Niemczuk, Główny Lekarz Weterynarii, polowania zbiorowe na dziki odbędą się w ośmiu województwach, w sumie w 320 obwodach łowieckich.

Obszar planowanego odstrzału skoordynowanego przebiega przez część województw pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i obejmuje w sumie około 320 obwodów łowieckich. Stanowi to ok. 6,8 procent obwodów łowieckich dzierżawionych przez Polski Związek Łowiecki.

O planowanych odstrzałach czytaj też na portalu tvn24.pl

Jeżeli wiesz, że w twojej gminie zaplanowano odstrzał dzików, poinformuj nas o tym na Kontakt 24.