Zamknięty

Pisze o tym:

212 reporterów

Dodano:

228 materiałów

Dzień Kota. Wasze mruczki w obiektywach

Jak co roku, 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota, który ma na celu podkreślić znaczenie naszych przyjaciół w życiu człowieka. To także dzień przypominający o potrzebie niesienia pomocy kociakom, które są bezdomne i uwrażliwienie ludzi na koci, nierzadko trudny los. Zdjęcia i nagrania swoich kotów przesyłaliście do Gorącego Tematu Kontaktu 24.

W Polsce Dzień Kota świętuje się rokrocznie 17 lutego - tak samo jak na Węgrzech czy we Włoszech. Z kolei na przykład Brytyjczycy obchodzą go 8 sierpnia, Amerykanie natomiast 29 października. W Rosji przypada on na 1 marca. Polska do obchodów Dnia Kota dołączyła w 2006 roku.

Po raz pierwszy święto to zostało zorganizowane z inicjatywy miesięcznika „Kot” i Cat Club Łódź. Pomysłodawcą Dnia Kota w Polsce był Wojciech-Albert Kurkowski.

Więcej o Dniu Kota przeczytaj na stronie DD TVN.

Mimo że wszyscy kociarze wiedzą, że Dzień Kota powinien być obchodzony codziennie, data 17 lutego jest dla nich wyjątkowa. Tego dnia szczególnie rozpieszczają swoich mruczących podopiecznych, serwując im jeszcze więcej zabawy, czas spędzony razem, dodatkowe głaskanie bądź pyszne przekąski.