tvnpix
Foto: Bartłomiej Sosnowiec na sygnale

Dwie osoby zginęły, dwie są ranne. Tragiczny wypadek w Sławkowie

Do dwóch wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadku, do którego doszło w sobotę po południu na drodze krajowej numer 94 w Sławkowie (Śląskie). Jak przekazały służby, dwie inne osoby zostały ranne. Jezdnia w kierunku Olkusza jest zablokowana. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Rzecznik będzińskiej komendy komisarz Paweł Łotocki poinformował, że do wypadku w Sławkowie doszło około 14.20.

Na jezdni w kierunku Olkusza w rejonie skrzyżowania z ul. Okradzionowską BMW zderzyło się z toyotą yaris. Na miejsce skierowano m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Jest jedna ofiara śmiertelna. Trwa reanimacja drugiej osoby, która ucierpiała w wypadku. Bliższe okoliczności nie są na razie znane - powiedział kom. Łotocki.

Kilkadziesiąt minut później przekazał, że nie udało się uratować reanimowanej osoby. Potwierdził to w rozmowie z PAP Krystian Biesiadecki z będzińskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Dwie osoby są ranne

Paweł Łotocki powiedział, że w wypadku zginęła 70-letnia pasażerka toyoty i 46-letni kierowca BMW. Do szpitala trafili także 11-letnia pasażerka BMW i 76-letni kierowca toyoty. Wszystko wskazuje na to, że nie doznali groźnych obrażeń.

Na miejsce przyjechało sześć zastępów strażackich. Strażacy uwalniali poszkodowanych z rozbitych samochodów.

Po wypadku zablokowana była jezdnia DK94 w kierunku Olkusza. Policja wyznaczyła objazdy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po godzinie 18 poinformowała o zakończeniu utrudnień  na drodze.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: wini Źródło: TVN24 Katowice/Kontakt 24/PAP