Do dwóch zdarzeń, w niewielkiej odległości od siebie doszło, na trasie S17. Nie żyje kierowca jednego z aut.

 

- Około godziny 9:30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na trasie s17 w kierunku Lublina mniej więcej na wysokości m. Józefów doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole oraz służby ratunkowe. W trakcie dojazdu na miejsce policjanci natrafili na inne zdarzenie. Według wstępnych ustaleń kierujący sam. ciężarowym marki volvo z naczepą zwolnił, z uwagi na występujące spowolnienie ruchu spowodowane wcześniejszym zdarzeniem drogowym. Jadący za nim kierowca dostawczego iveco wjechał w tył ciężarówki. 57-letni kierowca iveco zginął na miejscu - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Kierowcy mogą napotkać w tym miejscu utrudnienia, trwają  niezbędne czynności procesowe w postaci m.in. oględzin pojazdów oraz samego miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków oraz wykonania zdjęć i szkiców, aby jak najdokładniej ustalić przebieg tego wypadku. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci pracujący na miejscu chronologicznie pierwszego zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca osobowym fiatem zjeżdżając z trasy w kierunku Górzna uderzyła w barierki ochronne. Jadący za nią samochód ciężarowy dodatkowo uderzył w tył jej pojazdu a także w pojazd volkswagen. W wyniku zdarzenia dwie osoby z fiata trafiły do szpitala – 47-letnia kierująca i 14-letnia pasażerka. W dalszym ciągu na miejscu pracują służby.