tvnpix

Duchowny rozpijał nieletnich? Sprawę bada policja

Duchowny jednej z parafii leżących na terenie powiatu nyskiego (woj. opolskie) jest podejrzewany o rozpijanie małoletnich. Sprawę policji zgłosili rodzice dwóch nastolatków, którzy mieli wrócić z plebani pod wpływem alkoholu. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

O tym, że prowadzone jest postępowanie, a podejrzewanym jest duchowny, poinformował nas internauta. Informację tę potwierdziła nam st. sierż Katarzyna Janas, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Jak przekazała oficer prasowa, sprawę zgłosili policji w czwartek wieczorem rodzice dwóch małoletnich chłopców, którzy mieli wrócić z plebanii pijani. "Jeden z nich ma 14-lat. Nastolatkowie zostali przebadani na obecność alkoholu przy rodzicach" - powiedziała policjantka. Jak dodała, badanie wykazało, że chłopcy byli pod wpływem alkoholu.

Jak dodała, policja prowadzi postępowanie z artykułu 208 Kodeksu Karnego dotyczącego rozpijania małoletnich. Podejrzewany jest duchowny z parafii leżących na terenie powiatu nyskiego. Policja nie udziela informacji nt. miejsca pracy duchownego oraz bliższych szczegółów sprawy.

Autor: aolsz//tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.