tvnpix
Foto: szostakwojciech

Drzewo przewróciło się na samochód. Nie żyje jedna osoba, druga jest poszkodowana

W Murowańcu (Pomorskie) drzewo przewróciło się na jadące auto. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w wyniku silnych porywów wiatru. W wypadku zginął mężczyzna, poszkodowana została także kobieta. Do późnego wieczora w związku z warunkami atmosferycznymi strażacy interweniowali w regionie ponad 250 razy. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło po godzinie 21. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, drzewo spadło na auto jadące drogą krajową numer 213 w miejscowości Murowaniec.

Jedna osoba nie żyje, jedna poszkodowana

Jak przekazał w rozmowie z tvn24.pl rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku, brygadier Łukasz Płusa, w zdarzeniu zginął mężczyzna w wieku 35 lat. Poszkodowana została także kobieta, której wieku na razie nie ustalono.

Do usuwania skutków wypadku wysłano cztery zastępy straży pożarnej.

KW PSP w Gdańsku podała też, że do godziny 22 odnotowano 252 interwencje w związku z intensywnym wiatrem. Brygadier Płusa przekazał redakcji tvn24.pl, że większość zgłoszeń dotyczyła połamanych gałęzi. Było też kilka dotyczących zerwanych dachów. Najwięcej interwencji było w powiatach wejherowskim (46), słupskim (28) oraz puckim (28).

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: akr//now Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24