MATERIAŁ INTERNAUTY

Druga śmiertelna ofiara pożaru w gminie Trojanów

Wczoraj 13 listopada po godzinie 16 w miejscowości Dębówka, gmina Trojanów wybuchł pożar w budynku mieszkalnym.

 

- Z dotychczas nieustalonych przyczyn, zaistniał pożar drewnianego budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo mieszkanie, gdzie ujawniono zwłoki 60-letniego mężczyzny. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin – poinformował nas asp. sztab. Marek Kapusta z KPP Garwolin.

Fatalny bilans ostatnich 10 dni
To juz trzeci pożar z ofiarą śmiertelna w naszym powiecie w ostatnim czasie. Do podobnych w skutach zdarzeń doszło w oddalonym o kilka kilometrów Prandocinie (3 listopada), oraz w Zwoli, gmina Miastków Kościelny (4 listopada).

W Łaskarzewie nieszczęście było blisko
8 listopada 2016 r. przed godziną 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o podejrzeniu podtrucia tlenkiem węgla wśród mieszkańców budynku jednorodzinnego w Łaskarzewie. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli druhowie z OSP Łaskarzew, którzy ewakuowali z budynku cztery osoby i przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych dokonali pomiaru powietrza na zawartość tlenku węgla. Pomiar potwierdził obecność CO, którego źródłem emisji był piec gazowy znajdujący się w łazience.