tvnpix
Pasażerowie dreamliner czekają na lot do Warszawy

Dreamliner nie wyleciał z Nowego Jorku, pasażerowie u innych przewoźników

Mieli wracać do Warszawy już w środę, ale ich wylot z Nowego Jorku został odwołany. Przyczyną uziemienia polskiego dreamlinera była konieczność aktualizacji oprogramowania jednego z systemów komputera. Jak poinformowały PLL LOT, pasażerowie wrócą lub już wrócili do Warszawy samolotami innych przewoźników. Informacje o problemach maszyny otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internauty.

"Chór zespołu wraz z dyrekcją utknął w Nowym Jorku z powodu awarii samolotu Dreamliner" – poinformował nas przebywający w Polsce Robert, członek przebywającego w Stanach Zjednoczonych Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy biuro prasowe PLL LOT.

"Samolot nie wyleciał z Nowego Jorku z powodu konieczności aktualizacji oprogramowania jednego z systemów komputera" - podały w środowym komunikacie PLL LOT.

Jak poinformowało nas biuro prasowe, na czas oczekiwania na wylot z Nowego Jorku pasażerowie otrzymali zakwaterowanie w hotelu.

"Na pewno wszyscy zdążą na święta"

W czwartek linie poinformowały, że rejs został odwołany. "Nie chcieliśmy trzymać pasażerów w niepewności i znaleźliśmy dla nich miejsca u innych przewoźników. Część pasażerów wróciła już do Warszawy. Na pewno wszyscy zdążą na święta do domu" - podało biuro prasowe.

Autor: kz,mz/aw,popi