tvnpix
Do zdarzenia doszło w Sosnowcu, Foto: Bartłomiej Sosnowiec na sygnale

"Doskonaliła swoje umiejętności" przed egzaminem na prawo jazdy. Wjechała w drzwi centrum handlowego

Niedzielne popołudnie i pusty parking przed centrum handlowym w Sosnowcu (woj. śląskie) postanowiła wykorzystać mieszkanka Będzina. Kobieta chciała poćwiczyć jazdę samochodem przed egzaminem na prawo jazdy. Jak informuje policja, straciła panowanie nad autem, uderzyła w znak, betonowy słupek, kosz i wjechała w drzwi wejściowe do sklepu. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na parkingu jednego z centrów handlowych w Sosnowcu. - 38-letnia mieszkanka Będzina postanowiła doskonalić swoje umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy. Podczas manewrowania na pustym parkingu straciła panowanie nad samochodem - relacjonowała podkomisarz Sonia Kepper z policji w Sosnowcu.

- Kobieta uderzyła w znak drogowy, betonowy słupek, kosz i drzwi wejściowe do sklepu - dodała policjantka.

Mandat dla pasażera, który użyczył samochodu. Sprawą 38-latki zajmie się sąd

Nikomu się nic nie stało. Mandatem w wysokości 300 złotych policja ukarała mężczyznę, który siedział na fotelu pasażera.

Jak przekazała policjantka, to kara za dopuszczenie w strefie ruchu "do prowadzenia pojazdu przez osobę, która nie posiada uprawnień do kierowania". Wobec 38-latki zostanie skierowany wniosek do sądu.

- Ten zdecyduje o wysokości grzywny, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Sąd może także nałożyć na kierującą zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - poinformowała podkom. Kepper.

Autor: mj/tam Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24