tvnpix

Dmuchana zjeżdżalnia przygniotła dzieci

Silny wiatr był prawdopodobnie przyczyną wypadku na festynie w Gdańsku. Dmuchana zjeżdżalnia przewróciła się, przygniatając czworo dzieci. Jedno z nich ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu, pozostałe trafiły do szpitala na obserwację. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wysłał nam internauta @blitz.

"Runęła dmuchana zjeżdżalnia. Czworo dzieci zostało rannych.  Jedno z nich ma najprawdopodobniej wstrząśnienie mózgu, trafiło do szpitala" - poinformował Błażej Bąkiewicz z zespołu prasowego KWP w Gdańsku. Do zdarzenia doszło na boisku Gimnazjum nr 12 przy ul. Wrzeszczańskiej w Gdańsku, gdzie odbywał się festyn w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów.

Trzy dziewczynki w wieku przedszkolnym trafiły do gdańskiego szpitala, jednak jak zapewniają lekarze, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Dwie są w stanie dobrym, jedna wymaga bardziej rozszerzonej diagnostyki" - wyjaśnił lekarz.

Lekarz o stanie zdrowia poszkodowanych dzieci / TVN24

 

Błażej Bąkiewicz z pomorskiej policji o wypadku z udziałem dzieci / TVN24

Zjeżdżalnia runęła przez silny wiatr?

Emilia Karczewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku dodała, że prawdopodobną przyczyną uszkodzenia konstrukcji był silny powiew wiatru. "Zjeżdżalnia była zabezpieczona w standardowy sposób, poprzez linki, które były mocowane do ziemi" - wyjaśniła.

Sierż. sztab. Emilia Karczewska z gdańskiej policja o przyczynach wypadku / TVN24

Autor: db//ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.