Zamknięty

Pisze o tym:

61 reporterów

Dodano:

64 materiały

"Dla niektórych każda okazja do awantury jest dobra"

Natychmiastowa dymisja członków Państwowej Komisji Wyborczej - to żądanie grupy protestujących, którzy w czwartek wieczorem weszli do siedziby PKW i zajęli salę konferencyjną. Żądali unieważnienia wyborów samorządowych, które - ich zdaniem - zostały sfałszowane. A Wy jak uważacie? Czy wybory powinny zostać unieważnione? Kto ponosi odpowiedzialność za obecną sytuację? Czekamy na Wasze opinie.

Protestujący prawicowcy wdarli się do budynku PKW, Foto: Tomasz Gzell, PAP

 

 

Wśród zgromadzonych pojawili się m.in. Janusz Korwin-Mikke, Przemysław Wipler, Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Ewa Stankiewicz, Grzegorz Braun. - Członkowie PKW powinni wyjść z budynku komisji i nigdy tu nie wracać, jeśli mają poczucie przyzwoitości - mówił Braun.

Protestujący do budynku PKW wdarli się po oficjalnym zakończeniu manifestacji.

12 osób zatrzymanych

Policja zatrzymała 12 osób; zostały one przewiezione na komendę, gdzie zostaną przesłuchane.

- Wobec zatrzymanych osób będą prowadzone czynności w kierunku artykułu 193 kodeksu karnego. Chodzi o naruszenie miru domowego. Kolejne osiem osób dostało wezwania do stawiennictwa w jednostkach policji na przesłuchanie w charakterze świadka - powiedziała komisarz Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego KSP.

Poinformowała, że administrator budynku złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z artykułu 193 kk naruszenie miru domowego. Następnie kilkukrotnie zwrócił się do protestujących o opuszczenie budynku. Po tej prośbie część osób opuściła dobrowolnie budynek, ale część pozostała. Administrator budynku poprosił więc policję o podjęcie interwencji. Policjanci jeszcze raz poprosili o opuszczenie budynku przez osoby zgromadzone, a gdy to nie poskutkowało, policjanci wyprowadzili te osoby.

Dowiedz się więcej na tvn24.pl

A Wy jak uważacie? Czy wybory powinny zostać unieważnione? Kto ponosi odpowiedzialność za obecną sytuację? Dołączcie do naszego gorącego tematu. Czekamy na Wasze opinie na Kontakcie 24.