tvnpix

Denaturatem rozniecił ogień w piecu, spowodował pożar. Kamienica ewakuowana

Mężczyzna, rozniecając ogień w piecu, spowodował pożar w kamienicy w Przasnyszu (woj. mazowieckie). Do rozpalenia ognia użył denaturatu. Strażacy ewakuowali dziewięć osób. Nikomu nic się nie stało. Zdjęcia z akcji straży pożarnej zamieścił w naszym serwisie @Kuba.

Zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ulicy Rynek wpłynęło do dyżurnego straży o godzinie 13.11.

Jak poinformował naszą redakcję st. kpt. Jarosław Andruszkiewicz, rzecznik straży w Przasnyszu, właściciel mieszkania na pierwszym piętrze próbował rozpalić ogień w piecu. Do wzniecenia ognia użył denaturatu. Jak się okazało, mężczyzna wlał do pieca za dużo płynu i kiedy go podpalił, ten "buchnął" i przeszedł na wyposażenie mieszkania.

Przyznał się do spowodowania pożaru

Z kamienicy ewakuowano dziewięciu mieszkańców. Ani mężczyźnie, który wzniecił pożar, ani pozostałym lokatorom budynku nic się nie stało. "Mężczyzna przyznał się policji do spowodowania pożaru" - powiedział nam rzecznik. Jak dodał, inspektor nadzoru budowlanego ocenił, że nie doszło do naruszenia konstrukcji budynku, jednak nie dopuścił do użytkowania lokalu, w którym doszło do pożaru.

Jak powiedział nam strażak, zalane wodą zostały sklepy znajdujące się na parterze trzykondygnacyjnej kamienicy. O godzinie 15.27 strażacy zakończyli prowadzenie działań na miejscu i mieszkańcy wrócili do swoich domów.

Autor: aolsz/map

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.