MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Darzbór Szczecinek - Wielim Szczecinek 3:2. Festiwal uprzejmości na trybunach

Pierwsze, od wielu lat, szczecineckie derby przeszły do historii. Darzbór pokonał Wielim 3:2. Zawodnicy na murawie, a kibice na trybunach dawali z siebie wszystko, a nawet więcej.

Piłkarskich wrażeń nie brakowało. Od pierwszych minut było widać pełną mobilizację w obu zespołach. W 40 minucie Adam Jabłoński z Darzboru strzelił pierwszą bramkę. Zawodnicy nie zdążyli się nawet ucieszyć, bo sędzia w nadzwyczjnym tempie wnowił grę i już w 41 minucie Wojciech Gersztyn zdobył bramkę wyrównującą. Dlaczego arbiter aż tak się pospieszył, pozostanie jego tajemnicą. Pierwsza połowa kończy się remisem 1:1.

Początek drugiej części meczu, to kolejna bramka Wojciecha Gersztyna - w 59 minucie Wielim prowadzi 2:1. Nie mija pięć minut i Kamil Brodowicz strzela drugiego gola dla Darzboru. Znów jest remis. Wynik ustala w 83 minucie Marcin Dąbrowski, który strzela trzecią bramkę dla Darzboru.

Wielimowi nie udaje się już wyrównać, bo spotkanie kończy w 10 zawodników. Paweł Skawiński dostaje czerwoną kartkę i opuszcza boisko.

Wydarzenia na murawie sobie, a sympatycy obu drużyn sobie. Oczywiście dopingowali zawodników, ale wyglądało na to, że robią to w przerwach w wymianie "uprzejmości ". Akcja na trybunach stanowiła autonomiczną dramaturgię. Cios za ciosem, raz za razem leciały w powietrze niewybredne epitety na temat rywali. Cały ten dialog skupia się w jednym wielkim piiiiiiiiii i nie nadaje się do publikacji. Gdyby tę energię ukierunkować pozytywnie, pewnie kibice dostaliby nobla w dziedzinie literatury. Tacy byli twórczy.

Jedno trzeba oddać - zarówno sympatycy Wielimia, jak i Darzboru, byli do meczu doskonale przygotowani.

Na obszerną relację z meczu zapraszamy do naszego programu.

MKP „Darzbór” – KS „Wielim” 3:2 (1:1) Bramki dla Darzboru: Adam Jabłoński (40 minuta), Kamil Brodowicz (64 minuta), Marcin Dąbrowski (83 minuta) Bramki dla Wielimia:Wojciech Gersztyn (41 i 59 minuta)