tvnpix
Płoncy dom przy ul. Tadeusza Kościuszki w Łebie, Foto: Remizacompl

Dach kamienicy stanął w ogniu. Zginął mężczyzna

Kilka godzin trwało gaszenie pożaru kamienicy w Łebie (woj. pomorskie). Z płomieniami walczyło 10 zastępów straży. W pożarze zginął 88-letni mężczyzna, ewakuowano sześć osób. Informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do pożaru doszło przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Łebie.

- Około godziny 13 otrzymaliśmy zgłoszenie. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali płomienie wydobywające się z dachu jednej z kamienic - poinformował st. kpt. Piotr Krzemiński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

Jak dodał strażak, w wyniku pożaru zginął 88-letni mężczyzna. Ewakuowano sześć osób, wyniesiono także mienie ze sklepu znajdującego się na parterze budynku.

- W gaszeniu pożaru brało udział dziesięć zastępów straży. Rozebrano też spalony dach - przekazał rzecznik straży pożarnej w poniedziałek około godziny 20.

Wszystkim ewakuowanym osobom burmistrz miasta zapewnił tymczasowe mieszkania. Ich domy zostały zalane przy gaszeniu pożaru - poinformował st. kpt. Piotr Krzemiński.

- Na miejscu policja bada okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Nie znamy też wielkości poniesionych strat. To wszystko będzie wyjaśniane - przekazała nam sierż. sztab. Marta Kandybowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Autor: BK/ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.