użytkownik niezalogowany
Autor:wij8498
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Czyż nie opłaca się państwu skubać staruszków?

PIS z przywróceniem emerytur od 65 roku życia zwleka.

 

Wymyślony przez Platformę  i PSL kant starszego pokolenia widać jeszcze kusi i czyżby nadal zwodził na manowce?

Zgoda, że przywrócić ukradzione prawa trzeba, ale czy tak znowu zaraz, tak na łapu capu, gdy brak pośpiechu taką państwu i Państwu korzyść przynieść może.

Pochylając się z wielką troską nad losem ludzi starszych mamy zawsze bliżej do ich kieszeni. A więc łup aż tak kuszący liczymy, zaczynając od pierwszych lepszych uprawnionych.

Nabywający prawa po 65 roku życia emeryci - jak z obrazka to 509,370 tysięcy x średnia emerytura w kraju w 2016 roku -  2110,92 PLN x 12 miesięcy daje nam, to znaczy o zgrozo z budżetu zabiera 12,9 miliardów złotych (!)

Nie załatwienie tej sprawy to, proszę Państwa, budżetu państwa czysty zysk - odebrany emerytom przecież przez PO/PSL brudnymi rękami, ponad 3 miliardy dolarów, w czym przecież PIS palców nie maczał może teraz tylko i tylko ciut.

Takiej kasy każdej opcji politycznej przecież szkoda, a ta przez jeden rok nagle postarzała hołota niech się weźmie do pracy albo na bezpłatnym bezrobociu siedzi. 

Przecież 1.3 % skrzywdzonych tylko w całej polskiej populacji państwu i Państwu u władzy może co najwyżej nakukać gdy tyle lat do mądrzejszych wyborów.

Nie byłbym taki pewien, las birmański PIS-u to emeryci, rosnące w siłę liczbową mohery wredne.

Podkreślenia wymaga zwłaszcza ostatnie słowo lub powrót do wyborczego słowa honoru.

(Uwaga autora: kwota ,,zysku państwa'' z natury rzeczy jest przybliżona, nie zmieniłyby faktu oddzielne jej szacunki dla pozbawionych emerytur w 2016 kobiet i mężczyzn)