Zamknięty

Pisze o tym:

81 reporterów

Dodano:

81 materiałów

Czy państwo powinno pomóc frankowiczom? Wasze komentarze

W poniedziałek prace nad projektem ustawy frankowej ma zakończyć prezydencki zespół ekspertów. Nowa ustawa ma pomóc osobom, które wzięły kredyty w walutach obcych. Czy Waszym zdaniem państwo powinno pomagać osobom, które wzięły kredyty we frankach?

W niedzielę w programie "Kawa na ławę" dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, Marek Magierowski, zapowiedział, że prawdopodobnie do końca czerwca projekt ustawy frankowej zostanie skierowany do Sejmu. Magierowski poinformował również, że w poniedziałek prace nad projektem ma zakończyć prezydencki zespół ekspertów, a we wtorek odbędzie się prezentacja wniosków zespołu.

Jak podaje portal tvn24bis.pl, prezydencki projekt tzw. ustawy frankowej "o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i umów pożyczki" w połowie stycznia został wysłany do Komisji Nadzoru Finansowego. KNF oceniła, że skutki finansowe prezydenckiego projektu mogą "nie tylko zachwiać stabilnością poszczególnych banków, ale również prowadzić do utraty zaufania do systemu bankowego, a w skrajnym scenariuszu spowodować kryzys finansowy". Po tej opinii podjęto w Kancelarii Prezydenta dalsze prace nad projektem. Prowadzi je powołany 8 kwietnia specjalny zespół ekspertów.

Czytaj więcej w tvn24bis.pl.