Temat w toku

Pisze o tym:

56 reporterów

Dodano:

56 materiałów

Czy można wziąć za granicą? Jak długo raty będą obniżone? Wasze pytania o "Bezpieczny kredyt 2 proc."

1 lipca wszedł w życie program "Bezpieczny kredyt 2 procent". Aby go otrzymać, należy spełnić określone warunki. Oferta dotyczy zakupu pierwszego mieszkania, a pożyczana kwota nie będzie mogła przekroczyć 500 lub 600 tys. zł. Czy kredyt można wziąć za granicą? Czy może służyć jako konsolidacja dotychczasowego kredytu? Czy może go wziąć osoba z rozdzielnością majątkową? Co chcielibyście wiedzieć o nowym programie? Czekamy na Wasze pytania i opinie!

Czy można wziąć za granicą? Jak długo raty będą obniżone? Wasze pytania o "Bezpieczny kredyt 2 proc."

GT kredyty 2%

Wszystko, co trzeba wiedzieć o programie "Bezpieczny kredyt 2 proc." znajdziecie w artykule TVN24 Biznes

Ustawa o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wprowadza między innymi "Bezpieczny kredyt proc." z dopłatą państwa do rat, zaczęła obowiązywać z początkiem lipca. Kredyty będą udzielane przez banki, które zawrą w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

SPRAWDŹ, W KTÓRYCH BANKACH MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI

Warunki otrzymania kredytu

1 lipca ruszył program kredytów z dopłatą do raty. Kto może wziąć udział w programie? Na jakich zasadach? Czy mieszkanie można wynająć? Czy taki kredyt można nadpłacać? Jak długo raty będą obniżone? Co z wkładem własnym? Które banki wezmą udział w programie?

CZYTAJ TEŻ: Beneficjenci nowego programu podwójnie wygrani. Ekspert wyjaśnia

Co chcielibyście wiedzieć o nowym kredycie? Czy rozważacie skorzystanie z tej oferty? Jakie macie wątpliwości? Czekamy na Wasze pytania i opinie!

Na część Waszych pytań odpowiedział Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii

Na pytania odpowiedzieli także Bartosz Turek, główny analityk HREIT Investments i Rafał Wojciechowski, adwokat, Szef Działu Prawa Rynku Kapitałowego, Dyrektor Biura Oddział Warszawa w kancelarii Filipiak Babicz Expert House

Kwestie związane z rozpoczętą budową, rozdzielnością majątkową czy udziałami wyjasnił Bartosz Turek, główny analityk HREIT