tvnpix
Foto: redakcja_infoilawa

Czołowe zderzenie ciężarówki z osobówką. Nie żyje pasażerka

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 16 w okolicy miejscowości Ogrodzieniec (woj. warmińsko-mazurskie). Jak informuje policja, kierujący osobowym oplem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Pasażerka opla zmarła na miejscu, kierowca jest w ciężkim stanie. Zdjęcia z miejsca wypadku przysłał do redakcji Kontaktu 24 serwis Infoiława.

- Kierowcę opla w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 sierż. szt. Joanna Kwiatkowska i dodała, że kierujący ciężarówką był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Utrudnienia i objazdy

"Na miejscu zdarzenia czynności prowadzą wszystkie służby. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Kierowców jadących od strony Iławy strażacy zatrzymują już w Jędrychowie i informują o zorganizowanych objazdach. Ze względu na tragiczny charakter zdarzenia na miejscu będzie pracował również prokurator. Utrudnienia mają potrwać kilka godzin" - informuje Infoiława.

Początkowo droga była całkowicie zablokowana. Po kilku godzinach udrożniony został jeden pas jezdni, a ruch odbywał się wahadłowo. Około godz. 18.30 GDDKiA poinformowała, że nie ma utrudnień w ruchu.

Autor: gk/sk