Zamknięty

Pisze o tym:

2347 reporterów

Dodano:

2412 materiałów

#czasdebaty. Te pytania chcieliście zadać Dudzie i Trzaskowskiemu

TVN, TVN24 i największe polskie portale: Onet oraz WP zaprosiły Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Niestety sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że w czwartek debata nie może się odbyć.Multimedialna debata miała się odbyć w czwartek 2 lipca. Prowadzić ją mieli: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Marek Kacprzak (WP).

Debata miała się odbyć wedle precyzyjnie ustalonych zasad. O kolejności odpowiedzi na pytania, zabierania głosu w podsumowaniu, czy też miejscu w studiu decydować miało losowanie. Formuła debaty przewidywała pytania dziennikarzy, riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów oraz wolne oświadczenia kandydatów.

TVN i TVN24 zachęcały widzów i internautów do przesyłania pytań do kandydatów na Kontakt 24. Powstał specjalny hashtag #czasdebaty.

Debata miała być dostępna na wszystkich najważniejszych platformach TVN, WP oraz Onetu, a także na Twitterze, Facebooku i YouTubie. Sygnał debaty nieodpłatnie udostępniony miał zostać także wszystkim innym zainteresowanym mediom.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski już w poniedziałek zadeklarował udział w debacie. W środę wieczorem sztab Andrzeja Dudy poinformował o odmowie ubiegającego się o reelekcję prezydent.

Poniżej oświadczenie TVN, TVN24, Onet i WP w sprawie debaty prezydenckiej:

TVN, TVN24, Onet oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii.

Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć.

Michał Samul, redaktor naczelny TVN24
Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet
Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP

Na Kontakt 24 nadesłaliście ponad dwa tysiące pytań. Dziękujemy za każde z nich.