Temat w toku

Pisze o tym:

497 reporterów

Dodano:

503 materiały

Czas Decyzji. Tak głosowaliście w wyborach 2023

15 października wzięliśmy udział w wyborach parlamentarnych 2023. Polscy obywatele wybrali posłów i senatorów. Czy Wy też zagłosowaliście? Oddaliście swój głos w Polsce czy za granicą? Jak przebiegło głosowanie w Waszych miejscowościach? Czy, aby oddać głos, musieliście stanąć w kolejce? Pokażcie nam, jak głosowaliście w wyborach. Czekamy na Wasze zdjęcia i relacje.

Czas Decyzji. Tak głosowaliście w wyborach 2023

Wybory 2023, Kolejka przed ambasadą RP w Oslo Autor: Mona

 

Polscy obywatele wybierali 460 posłów i 100 senatorów. Z sondażu late poll pracowni Ipsos wynika, że demokratyczna opozycja ma szansę na 248 mandatów w Sejmie. Z badania wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 198 mandatów, a Koalicja Obywatelska na 161. Do Sejmu wchodzą także Trzecia Droga, Lewica i Konfederacja. Według Ipsos frekwencja w wyborach wyniosła 72,9 procent.

Jednocześnie w niedzielę odbyło się referendum krajowe. Kartę do zagłosowania w referendum wyborcy otrzymywali w lokalach wyborczych wraz z kartami do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu.

Czy Wy także głosowaliście w wyborach? Gdzie oddaliście swój głos? Czy czekaliście w kolejkach do urn wyborczych? Czy mieliście jakieś problemy w lokalach wyborczych? Podzielcie się z nami zdjęciami z tego wydarzenia. Materiały i opinie wysyłajcie także mailowo na adres kontakt24@tvn.pl.