tvnpix
Wybieracie materiał kwietnia

Czarne świnki, foka, a może rowerzyści na S8? Wybieracie materiał kwietnia

Nagraliście rowerzystów pędzących trasą ekspresową a także spacerujące świnki. Pokazaliście nam jak strażacy pomogli tonącej łani oraz niecodzienny sposób na "załatanie" dziur w jezdni, jaki zastosowano w Kamieniu Pomorskim. Wasze kamery zarejestrowały też niedźwiedzia bawiącego się z turystami w warszawskim zoo, a także dwie foki, by wreszcie pochwalić się zjawiskowymi zdjęciami burzy. Który materiał spodobał Wam się najbardziej? Wybierzcie materiał kwietnia.

 

Dzika wycieczka w Warszawie

Ponad 20 dzików przebiegło jedną z ulic na warszawskim Tarchominie. Czterem dorosłym osobnikom towarzyszyło kilkanaście młodych dzików. Nagrał je pan Waldemar, a film przysłał na Kontakt 24. Czytaj więcej

 

Czarne świnki na spacerze. "Szukały jedzenia"

Sześć czarnych świnek wietnamskich spacerowało po nadodrzańskim wale nieopodal centrum stolicy Dolnego Śląska. Zwierzęta prawdopodobnie uciekły z pobliskiej hodowli. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Ośmiu na rowerach jedzie trasą S8

Niecodzienny widok na trasie S8 w Warszawie. Reporter 24 nagrał rowerzystów jadących drogą ekspresową. - Gdy policyjny radiowóz dojechał na miejsce, grupy rowerzystów już nie było - mówi policja. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Strażacy pomogli tonącej łani

"No nie bój się, nie bój" - słychać na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24. W taki sposób jeden z ratowników uspokajał łanię, która niemal utonęła w Noteci w Kruszwicy (Kujawsko-Pomorskie). Zauważył ją z łodzi podczas patrolu. Zwierzę bezskutecznie próbowało uwolnić się z konarów drzewa. Na nagraniu widać, że było wyczerpane, a ratunek przyszedł w ostatniej chwili.

Czytaj więcej

 

Mieli dość dziur w drodze, więc posadzili bratki

Niecodzienny sposób na "załatanie" dziur w jezdni można zaobserwować w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie). Na jednej z ulic ktoś zasadził kwiaty. Jak zapewniła Reporterka 24, kierowcy wykazują się poszanowaniem zieleni i omijają drogowe "kwietniki". Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

Niedźwiedź bawił się ze zwiedzającymi

Niedźwiedzie polarne to kontaktowe zwierzęta. Reagują na swoje imiona, lubią zabawę. Przekonali się o tym odwiedzający warszawskie zoo, gdy mieszkający w nim niedźwiedź zachęcał ich do wspólnej gry oponą. Sytuację zarejestrowała Reporterka 24, a nagranie przesłała na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

"Baby foczka" zgubiła mamę

- To była taka baby foczka. Miała 50-70 centymetrów – opisuje Reporter 24. Windsurfer spotkał ją przy plaży na Helu. Była zagubiona i przestraszona. Trafiła do Stacji Morskiej na Helu. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Silne burze, grad i deszcz

Gorąca niedziela obfitowała w burze w centralnej i południowej części kraju. Przyniosły one opady deszczu i wiatr, a miejscami również grad. Dzięki materiałom, które przesyłaliście na Kontakt 24, możemy zobaczyć, jak burze rozwijały się w poszczególnych regionach.

Czytaj więcej

 

Wygrzewała się na plaży na oczach turystów

Turyści na plaży w Międzyzdrojach mogli spotkać w sobotę niecodziennego gościa. Na piasku wygrzewała się foka. To już druga, która w ostatnich dniach wypłynęła na brzeg. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

 

***

Byliście świadkami niecodziennego zdarzenia lub chcecie pochwalić się nietypowym hobby? Prześlijcie swoje relacje do redakcji Kontaktu 24. Wasze materiały opublikujemy na naszym portalu tvn24.pl. Zdjęcia i filmy mają szansę pojawić się na antenie TVN24. Reporterzy 24 - liczymy na Was!

W poprzednich miesiącach zwyciężyli:

Materiał marca: Dzik na pasach. Przechodził na zielonym świetle

Materiał lutego: "Słonina ginęła, aż sprawca został nagrany"

Materiał stycznia: Samochód pojawia się znikąd i uderza w skodę. Chmura części na A1

Autor: bkol/ak