Zamknięty

Pisze o tym:

280 reporterów

Dodano:

925 materiałów

Coraz ciemniej i mroźniej. Jesień w Waszych obiektywach

Coraz wcześniej zapada zmrok, a rano można zaobserwować przymrozki, gdzieniegdzie spadł już pierwszy śnieg. Jesień powoli żegna się z nami i ustępuje miejsca zimie. Jak te ostatnie jesienne dni wyglądają za Waszymi oknami? Czekamy na Wasze pogodowe relacje.

Coraz ciemniej i mroźniej. Jesień w Waszych obiektywach

Nadeszła jesień Autor: ATomek

Powoli kończy się jesień, która towarzyszy nam od 23 września. Jej astronomiczna premiera miała miejsce dzień wcześniej. Tego dnia Słońce górowało w zenicie nad równikiem. Od tej pory nasza dzienna gwiazda będzie krócej oświetlać półkulę północną, co oznacza, że dzień będzie krótszy od nocy. Natomiast na półkuli południowej dzień będzie dłuższy od nocy i tam rozpocznie się wiosna. Rzeczywiste zrównanie długości dnia i nocy nastąpiło 25 września, czyli około 2,5 doby po osiągnięciu przez Słońce punktu Wagi.

Podczas dłuższych wieczorów i nocy można było obserwować jednak niezwykłe zjawiska. Gołym okiem widoczne były jasne planety, czyli Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna. Malownicze widoki zapewnił nam także Księżyc, który poruszał się po niebie dość szybko w stosunku do planet i gwiazd. Ostatnia pełnia tej jesieni przypadnie na 14 grudnia.

Więcej czytaj na tvnmeteo.pl

Życzymy Wam niezwykłych widoków i czekamy na Wasze jesienne relacje!