Zamknięty

Pisze o tym:

49 reporterów

Dodano:

50 materiałów

"Co on wie o Polsce?", "ma rację - PiS ciągnie nas w dół". Komentowaliście wypowiedź Bono

Lider U2 powiedział, że Polska i Węgry przesuwają się w kierunku hipernacjonalizmu. Jego wypowiedź wywołała gorącą dyskusję, co widać m.in. po liczbie komentarzy, jakie otrzymujemy.

Bono wystąpił przed jedną z podkomisji Senatu USA. Frontman zespołu U2 przybył na Kapitol między innymi o to, by prosić polityków o więcej środków na pomoc uchodźcom. Część swojego wystąpienia poświęcił Polsce.

CZYTAJ O WYSTĄPIENIU BONO W PORTALU TVN24.PL

- Mówię o egzystencjalnym zagrożeniu dla Europy, którego nie było od lat 40. Widzimy jak Polska i Węgry przesuwają się na prawo, w kierunku pewnego hipernacjonalizmu, hiperlokalizacji, który, jak sądzę, ma być odpowiedzią na globalizację. Mówimy o tym, że Wielka Brytania będzie głosować nad opuszczeniem Unii Europejskiej. To rzeczy nie do pomyślenia. Wy, w Ameryce, powinniście patrzeć na to z niepokojem - podkreślił piosenkarz.

Wasze komentarze

Słowa dotyczące Polski wywołały Waszą gorącą dyskusję. "Zawsze i najwięcej mają do powiedzenia ci ludzie, którzy totalnie nic nie wiedzą na temat innych krajów, nie byli tam, nie mieszkają i dowiadują się z drugiej ręki" - pisze Sylwia. "Co on wie o Polsce?" - pyta Marcin.

"Bono ma racje. PiS swoimi działaniami ciągnie nas w dół" - uważa Piotr. "Bono ma prawo do wypowiadania się, jak każdy inny. Niby dlaczego miałby milczeć ? Angażował się od zawsze i łoży na projekty humanitarne, więc był i widział. Nie zawsze musi mieć racje, ale ma prawo do swojego zdania" - argumentuje internauta podpisujący się nickiem "jakby śmieszne".

Muzykowi odpowiedziała już również poseł Krystyna Pawłowicz, o czym możecie przeczytać w portalu tvn24.pl