Zamknięty

Pisze o tym:

174 reporterów

Dodano:

226 materiałów

Co lubisz w Polsce? Wspólna akcja CNN i TVN24 z okazji 25-lecia wolności

Co lubisz w Polsce? Wspólna akcja CNN i TVN24 z okazji 25-lecia wolności

banner-cnn

W środę obchodziliśmy wyjątkową rocznicę - 25-lecie pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Z tej okazji CNN przez tydzień nadawał specjalny program o naszym kraju. Wy również mogliście uczestniczyć w jego tworzeniu. Wkrótce zaprezentujemy efekty naszej wspólnej akcji.


"Za co kochasz Polskę?" - na to pytanie odpowiedzi szukała dziennikarka CNN Paula Newton, która już 1 czerwca poprowadziła pierwszy odcinek z cyklu reportaży "On The Road: Poland".

O zdanie pytaliśmy ludzi z całego świata - w tym Was.  Jak widać w materiałach poniżej, odzew był ogromny. Już wkrótce zaprezentujemy efekty naszej wspólnej akcji.

Dziennikarka CNN: najbardziej lubię polskie pierogi

Program "On The Road", przygotowywany przez CNN International we współpracy z TVN24 i Kontaktem 24, rozpoczął się w niedzielę 1 czerwca i składał się z serii raportów dotyczących Polski.

Jeszcze przed rozpoczęciem programu prowadząca wybrała to, co lubi w naszym kraju najbardziej. "Pierwsze co robię po przyjeździe do Polski: idę na pierogi. Ten symbol polskiej gościnności zawsze dobrze mnie nastraja" - mówiła Paula Newton.

 

Pierwsze takie wybory

4 czerwca 1989 partia, która przez 45 lat trzymała nasz kraj twardą ręką, zachwiała się w posadach. 25 lat temu przeprowadzono pierwsze wolne wybory w powojennej Polsce.

Zakończyły się trzęsieniem ziemi -  zwycięstwem „Solidarności”. Ich skutkiem był upadek rządów komunistycznych w naszym kraju oraz późniejsze obaleniem Muru Berlińskiego. "Solidarność" zajęła zdecydowaną większość miejsc w parlamencie. Komuniści nigdy nie odzyskali władzy, a ich rząd formalnie zakończył się ostatniego dnia 1989 roku.

Co lubicie w Polsce? / TVN24