tvnpix
Pożar na autostradzie A2, Foto: MagdaPROGRES

Ciężarówki w ogniu na A2. Wcześniej się zderzyły

Utrudnienia na łódzkim odcinku autostrady A2. Pomiędzy węzłami Wartkowice a Emilia zderzyły się dwa samochody ciężarowe, a następnie stanęły w płomieniach. Lekko ranny został kierowca jednego z pojazdów. Pierwszą informację, zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Ciężarówki zapaliły się na 335 kilometrze autostrady na wysokości miejscowości Parzęczew. Do zdarzenia doszło około godziny 17:30.

- Palą się dwa samochody ciężarowe. Policjanci jadą na miejsce - po zderzeniu informowała młodsza aspirant Magdalena Nowacka z policji w Zgierzu.

Według wstępnych informacji, najpierw obie ciężarówki się zderzyły, a następnie stanęły w płomieniach. Kierowca jednego z pojazdów został lekko ranny, zdążył się ewakuować.

Dym nad autostradą

Na nagraniach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 widać ogromny dym unoszący się nad autostradą, a także płonące samochody - oba stoją na pasie awaryjnym w stronę Warszawy. Na jednym z filmów widać również, że ciężarówki znajdują się około 200 metrów od siebie.

Do godziny 5 rano w piątek zablokowana była autostrada w kierunku Warszawy. Zablokowany był też lewy pas jezdni w kierunku Poznania.

Obecnie, jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, z uwagi na stan nawierzchni, ruch w kierunku Warszawy odbywa się tylko lewym pasem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: bkol//ank,ak

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Autostrada znów straciła jak puszczali ludzi brama na moście obok zjazdu na Wartkowice.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.