tvnpix
Ciężarówka zawadziła o wiadukt, Foto: tvnwarszawa.pl

Ciężarówka znów zawadziła o wiadukt

Po raz drugi w tym miesiącu kierowca ciężarówki zawadził o metalową skrajnię przy remontowanym wiadukcie na ulicy Ostrobramskiej w Warszawie. Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 22.30 w alei Stanów Zjednoczonych. - Samochód ciężarowy, chcąc przejechać pod remontowanym wiaduktem na ulicy Ostrobramskiej, wjechał w kratownicę ograniczającą wjazdy i utknął - poinformował st. kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Jak przekazał, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Aby wyciągnąć pojazd z kratownicy, strażacy musieli użyć dźwigu. - Nie było osób poszkodowanych. Kierujący był trzeźwy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja i zakończyło się mandatem dla kierowcy - przekazała sierż. sztab. Anna Wójcik z Komendy Stołecznej Policji.

Kolejny raz w ciągu dwóch tygodni

To już drugie takie zdarzenie w ciągu niespełna dwóch tygodni. Wtedy również kierowca, jadąc aleją Stanów Zjednoczonych w kierunku centrum, zawadził o tę samą stalową belkę ze znakiem zakazującym wjazdu pojazdów wyższych niż 3,5 metra. W wyniku kolizji belka spadła na dach kabiny tira.

Jak przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski, po zakończeniu prac modernizacyjnych przejazd pod wiaduktem będzie wyższy. Zostanie odtworzony do parametrów sprzed remontu.

- Belka na wysokości 3,5 metra to rozwiązanie tymczasowe związane z toczącymi się obecnie pracami - wyjaśniał.

Autor: dg/r Źródło: tvnwarszawa, Kontakt 24