tvnpix
Wypadek ciężarówki na obwodnicy Wrocławia, Foto: Rafał7zex, Kontakt 24

Ciężarówka przebiła bariery na A8. Uszkodziła dwa auta i zablokowała trasę

Ciężarówka wjechała w bariery energochłonne na obwodnicy Wrocławia. Pojazd przebił się na drugą stronę trasy A8, uszkadzając dwa auta i blokując ruch na jezdniach w obu kierunkach. Pierwsze informacje oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło przed godziną 17 na AOW 8, na południe od węzła lotnisko w kierunku Kudowy.

- Z nieznanych na tę chwilę przyczyn, kierujący ciężarówką stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery energochłonne z taką siłą, że przebił się przez pas zieleni i uderzył również w bariery po drugiej stronie trasy - przekazał sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na miejscu była policja, straż i pogotowie ratunkowe

Poinformował, że kierowca pojazdu został poszkodowany. - Pomocy udzielił mu zespół pogotowia ratunkowego, który przyjechał na miejsce.

Pojazd zablokował jezdnie w obu kierunkach A8, a działania na miejscu prowadzili policjanci oraz strażacy, którzy zabezpieczali ciecz, jaka wydostała się z ciężarówki.

- Części pojazdu, na skutek uderzenia, uszkodziły jeszcze dwa inne samochody - dodał sierż. sztab. Marcjan.

Policjant podkreślił, że po wypadku nastąpiły utrudnienia w ruchu na trasie A8, zarówno w kierunku Wrocławia, jak również Warszawy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała po 23 o zakończeniu utrudnień.

Autor: est/popi Źródło: Kontakt 24