Cztery osoby trafiły do szpitala na skutek poważnego wypadku, do którego doszło w Ponikwi Małej (gm. Goworowo). Około godz. 20.00 ford mondeo zderzył się z cysterną. Ciężarówka wypadła z drogi, rozbiła barierki, spadła z nasypu i zatrzymała się na pobliskim polu.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 (Ostrów Mazowiecka-Różan) z lokalną drogą prowadzącą w kierunku Goworowa. Dla kierowców przygotowano objazdy, obecnie droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana.

Jak poinformował nas mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji, według wstępnych ustaleń kierująca fordem mondeo kobieta, 51-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, jadąc od strony Goworowa i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusiła pierwszeństwo na jadącą drogą krajową ciężarówce, którą kierował 23-letni ostrołęczanin.

W wyniku zderzenia ford zepchnięty został na barierki. Ciężarowa cysterna po uderzeniu w barierki wypadła z drogi, spadła z nasypu i zatrzymała się na boku.

- Fordem mondeo podróżowały dwie kobiety w wieku 51 i 27 lat. Ciężarówką jechało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat. Wszystkie cztery osoby trafiły do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają ostrołęccy policjanci - poinformował nas rzecznik Żerański.

Policja apeluje o szczególną uwagę zwłaszcza w obrębie skrzyżowań i przejść da pieszych.
- Włączanie się do ruchu i wyjeżdżanie z drogi podporządkowanej wymagają ogromnej uwagi i skupienia. Pomimo dobrej widoczności zawsze należy poprawnie ocenić prędkość innych pojazdów, co pozwoli nam na bezpieczne pokonanie skrzyżowania - przypomina rzecznik Żerański.

W Ponikwi Małej bardzo często dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Wielokrotne prośby o zamontowanie w tym miejscu fotoradaru nie przyniosły oczekiwanego skutku.

 

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.