Zamknięty

Pisze o tym:

1148 reporterów

Dodano:

1167 materiałów

Choinkowy szał! Ponad 1000 Waszych materiałów

Choinka to nieodłączny element świątecznego wystroju naszych domów. Dzięki niej łatwiej poczuć bożonarodzeniowy klimat. Niezależnie od tego, czy jest sztuczna, czy prawdziwa, zwykle jej widok sprawia wiele radości. Wysłaliście nam mnóstwo zdjęć Waszych świątecznych drzewek! Dziękujemy!

Pokazujecie swoje choinki


Nasi słowiańscy przodkowie w okresie Szczodrych Godów - czyli w okolicach dzisiejszej Wigilii - pod swoimi strzechami dekorowali zżęty snop żyta, który uprzednio ustawiali w kącie domu. Ta pogańska tradycja została wchłonięta potem przez katolicyzm, ale symbolikę zachowano. W ludowych wierzeniach bowiem drzewo jest symbolem życia, płodności i odrodzenia - snop zachowywano do wiosny, a używając nasion z jego kłosów rozpoczynano pierwszy siew.

Dzisiejsze choinki stoją zwykle w reprezentacyjnych miejscach mieszkań czy domów, ciesząc nasze oczy kolorami i refleksami. Te żywe dodatkowo pachną lasem i żywicą. Są nieodłącznym elementem każdych Świąt Bożego Narodzenia i wielu nie wyobraża sobie Wigilii bez iglastego drzewka z prezentami pod spodem.