tvnpix
Chmara jeleni w obiektywie Reportera 24, Foto: TOMASZ, Kontakt 24

Chmara jeleni przebiegła przez drogę. "Na taką grupę jeszcze nie trafiłem"

Są niezwykle płochliwe i ostrożne. Dlatego pan Tomasz, podleśniczy z Leśnictwa Napromek (Warmińsko-Mazurskie) miał niesamowite szczęście. Udało mu się nagrać wielką chmarę przebiegających jeleni. Swoim nagraniem podzielił się, wysyłając je na Kontakt 24.

Pan Tomasz - podleśniczy w Leśnictwie Napromek (Nadleśnictwo Olsztynek w województwie warmińsko-mazurskim) nagrał ostatnio wielką chmarę jeleni, które przebiegły tuż przed nim na drodze.

- Przejeżdżam tą drogą często, to moja trasa do pracy. Wideo udało mi się zarejestrować w niedzielę, 29 listopada, koło godziny 14. Na nagraniu widzimy chmarę jeleni. Na przedzie biegnie łania licówka, najmądrzejsza z całej chmary, za nią pozostałe łanie, cielaki i byki, około trzyletnie - opisywał w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pan Tomasz. - Pierwszy raz widziałem tak liczną chmarę. Widuję co jakiś czas jelenie, ale na taką grupę jeszcze chyba nie trafiłem - powiedział.

Płochliwe i czujne

Jak opowiadał w rozmowie z reporterem TVN24 leśniczy z Leśnictwa Napromek Lech Serwotka, jelenie żyją w dużych kompleksach leśnych z zasobami wodnymi i bytują w miejscach trudno dostępnych.

- Jelenie są zwierzętami bardzo płochliwymi i czujnymi. Żyją w chmarach i to naturalne zjawisko. Jest to sposób obronności, ponieważ jest bardzo dużo par oczu, które mogą dostrzec zbliżające się niebezpieczeństwo - opowiadał Serwotka.
Wspomniał też, że jelenie unikają człowieka, który stanowi dla nich zagrożenie. Dlatego podleśniczy, który nagrał chmarę, miał ogromne szczęście.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Autor: kw,jw/dd Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24