Temat w toku

Pisze o tym:

241 reporterów

Dodano:

246 materiałów

"Chętnie spędzę ten czas z rodziną", "a co z innymi zawodami?". Komentujecie ograniczenie handlu w niedziele

Pomysł zakazu handlu w co drugą niedzielę mocno podzielił internautów. "Niedziela ma być dla rodziny i odpoczynku, a nie chodzenia po marketach" - napisał Szymon. Z kolei przeciwny zakazowi handlu w niedziele jest między innymi Sebastian, który "dorabia sobie w weekendy". A Wy jesteście za ograniczeniem handlu w niedziele, czy wręcz przeciwnie? A może jest Wam to obojętne? Czekamy na Wasze opinie w gorącym temacie Kontaktu 24.

 

 

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji do spraw rynku pracy. Projekt został skierowany do drugiego czytania.

Podczas obrad komisji naniesiono jedynie poprawki o charakterze legislacyjnym.

Projekt ustawy dotyczący handlu w niedziele jest inicjatywą obywatelską autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi między innymi NSZZ Solidarność.

Zmiany w projekcie

Nad projektem pracowała już sejmowa podkomisja do spraw rynku pracy. Przewodniczący podkomisji, poseł sprawozdawca Janusz Śniadek (PiS) poinformował, że na posiedzeniu podkomisji odbyła się dyskusja nad projektem, w wyniku której zostały do niego wprowadzone poprawki.

Po poprawkach projekt zakłada, że handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. To nie podoba się Solidarności. - Nie będzie żadnego kompromisu ze strony związku zawodowego. Wszystkie niedziele,

to jedyna satysfakcjonująca dla nas decyzja Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w czwartek w rozmowie z TVN24 Piotr Duda, szef Solidarności.

Projekt przewiduje wejście w życie ustawy 1 stycznia 2018 roku.

Czytaj więcej na tvn24bis.pl

Czy zakaz handlu w niedziele to dobry pomysł? Czekamy na Wasze opinie i zapraszamy do głosowania w sondzie.