MATERIAŁ INTERNAUTY

Chciał rzucić butelką w awanturnika. Trafił w 18-miesięcznego chłopczyka!

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Z informacji, do których dotarli dziennikarze InfoBrzeg.pl wynika, że w miejscowości Wronów, w powicie brzeskim (woj. opolskie) doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. W wyniku szarpaniny ranny został 18-miesięczny chłopczyk, który z urazem głowy trafił do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

Dziś tj. 14.08.2015 r. około godz. 16:00 zarówno do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu jak i do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Brzegu dotarło zgłoszenie o awanturze domowej, podczas której ucierpiało kilkunastomiesięczne dziecko.

Po dotarciu na miejsce przez ratowników medycznych okazało się, że 18-miesięczny chłopczyk został uderzony szklaną butelka, w wyniku czego doznał obrażeń głowy oraz oka. Natychmiast zdecydowano o przetransportowaniu chłopca do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu - bezpośrednio do Oddziału Okulistyki.

W momencie, gdy na miejscu pojawili się ratownicy oraz policjanci stan zdrowia chłopczyka był dość poważny. Nie udało nam się skontaktować z ordynatorem oddziału i nie wiadomo w jakim stanie obecnie znajduje się 18-miesięczny chłopiec. Policja również nie udziela szczegółów na temat tego zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w jednym z domów w miejscowości Wronów doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami - wyjaśnia Karol Brandys z opolskiej policji. - Podczas awantury jeden z uczestników próbował rzucił szklaną butelką w drugiego. Jednak ta odbiła się od ściany i trafiła w głowę 18-miesięcznego chłopczyka - dodaje Brandys.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zatrzymali 17-letniego mężczyznę. Z ustaleń policjantów wynika, że awanturujący się 17-latek był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu. Obecnie jest przesłuchiwany przez policjantów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chłopiec znajduje się pod opieką chirurga na Izbie Przyjęć Wojewódzkiego Centrum Medycznego przy ul. Witosa w Opolu.