tvnpix
Foto: Krzysztof

"Całe zbocze tonie w płomieniach". Strażacy walczą z pożarem na Wezuwiuszu

- Pożar trwa od kilku dni, wcześniej były to tylko małe ogniska zapalne, jednak dzisiaj całe zbocze tonie w płomieniach - relacjonuje pan Krzysztof. Kilkuset strażaków walczy z pożarem na zboczach włoskiego Wezuwiusza. Sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że zarządzono ewakuację mieszkańców i turystów z rejonów zagrożonych ogniem. Zdjęcia z Neapolu od pana Krzysztofa otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Pożar trwa od kilku dni, wcześniej były to tylko małe ogniska zapalne, jednak dzisiaj całe zbocze tonie w płomieniach - relacjonuje pan Krzysztof, autor zdjęć z Neapolu, na których widać kłęby dymu unoszące się nad Wezuwiuszem.

Jak czytamy na portalu tvnmeteo.pl, z pożarem, który trawi zbocza wulkanu, walczy kilkuset strażaków. Walkę z ogniem utrudnia wysoka temperatura oraz wietrzna pogoda.

Ewakuacja mieszkańców i turystów

Na zdjęciach Reportera 24, widać gęsty biały dym, który unosi się ze zbocza wulkanu. - Wczoraj jeszcze latały helikoptery, które próbowały gasić ten pożar, jednak dziś żadnych nie widziałem. Ten pożar wciąż się rozprzestrzenia i znajduje się blisko osiedli mieszkalnych – relacjonuje pan Krzysztof.

Chmura dymu nad włoskim wulkanem ma ponad dwa kilometry wysokości. Roślinność i lasy na zboczach Wezuwiusza płoną od kilku dni, ale we wtorek pojawiło się pięć nowych ognisk pożaru. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że zarządzono ewakuację mieszkańców i turystów, bo ogień zagraża domom - podał tvnmeteo.pl

Więcej na tvnmeteo.pl

Autor: sj/tw//kab Źródło: tvnmeteo.pl/ Kontakt 24