Temat w toku

Pisze o tym:

157 reporterów

Dodano:

157 materiałów

Cała Polska w strefie czerwonej. Pytacie o nowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty 24 października cała Polska będzie objęta czerwoną strefą. Szef rządu przedstawił także nowe obostrzenia dotyczące organizacji edukacji w szkołach podstawowych, działalności lokali gastronomicznych czy sanatoriów. Nowe wytyczne rodzą kolejne pytania. Czekamy na nie w gorącym temacie Kontaktu 24.

Cała Polska w strefie czerwonej. Pytacie o nowe obostrzenia

Wasze pytania o zasady w dobie koronawirusa Źródło: Shutterstock


W piątek 23 października liczba nowych zakażeń koronawirusem wyniosła 13 632. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 153 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

Tego dnia premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje na temat nowych obostrzeń, jakie będą obowiązywały w Polsce od 24 października. Przede wszystkim cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie, a w dni nauki szkolnej w godzinach 8-16 dzieci do 16. roku życia nie będą się mogły poruszać bez dorosłego opiekuna (wyjątek stanowi droga na zajęcia i powrót z nich). Zmiany dotkną też lokali gastronomicznych, które będą sprzedawały jedzenie na wynos i z dowozem. Zawieszona będzie działalność sanatoriów (z możliwością dokończenia trwających turnusów).

O nowych obostrzeniach czytaj na tvn24.pl.

Czy te wytyczne są dla Was zrozumiałe? Czekamy na Wasze pytania i wątpliwości.