użytkownik niezalogowany
Autor:~piotr290
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Cafe pod Migawką

Grupa Fotograficzna 4Photo wspólnie z Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu  organizuje cykl spotkań poświęconych fotografii. Spotkania kierowane są zarówno do amatorów jak i zaawansowanych pasjonatów fotografii. Odbywają się one cyklicznie w Centrum Informacji Miejskiej znajdującym się w Sosnowcu. Celem comiesięcznych spotkań w „Cafe pod Migawką” jest wspólne doskonalenie warsztatu fotograficznego pod okiem doświadczonych artystów fotografików, którzy goszczą na naszych spotkaniach.

Gościem pierwszego spotkania w "Cafe pod Migawką" był artysta fotografik Stanisław Michalski, który prócz wykładu na temat fotografii zechciał również pokazać swoje prace, oraz uchylić rąbka tajemnicy swojej twórczości. Mamy nadzieję, że to spotkanie natchnęło uczestników do innego, bardziej twórczego spojrzenia na "malowanie światłem".

W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób, nie tylko z Zagłębia ale również ze Śląska : z Bytomia, Katowic, Tarnowskich Gór. Uczestnicy przynieśli ze sobą prace, które chętnie poddali surowej ocenie gościa. Z pośród wszystkich fotografii najciekawsza została nagradzana upominkami od CIMu i 4photo. Zwycięzcą konkursu pierwszego spotkania został Krzysztof Kadis z Bytomia.

W sobotę 16 lutego już po raz drugi odbyło się spotkanie w Cafe pod Migawką. Tym razem gościem grupy fotograficznej 4photo był znany fotoreporter Józef Wolny. Fotograf  podzielił się swoim doświadczeniem jako długoletni fotoreporter oraz  opowiedział jak wygląda praca i jakie rozterki przeżywa dokumentalista z aparatem. W trakcie spotkania Józef Wolny przedstawił cykl zdjęć z Haiti które wykonał po trzęsieniu ziemi w 2010 roku, podczas prezentacji czarno-białych fotografii na sali zapanowała cisza każdy z uczestników spotkania na swój sposób przeżywał momenty utrwalone na zdjęciach. Po pokazie zdjęć autor podzielił się swoimi emocjami jakie towarzyszyły mu w trakcie robienia tych zdjęć jak i długo po tym momencie. Józef Wolny oceniał także prace przyniesione przez uczestników na spotkanie, a na koniec wybrał jedno zdjęcie jego zdaniem najlepsze. Autorem tego zdjęć był Roman Kowenia z Będzina, fotografia przedstawiała dzieci grające w piłkę na podwórku jednej z Sosnowieckich kamienic.

Na drugim spotkaniu a Cafe pod Migawką pojawiło się znacznie więcej uczestników niż na pierwszym spotkaniu, co było bardzo miłą niespodzianką. Kolejne spotkania pokażą czy Cafe pod Migawką wejdzie na stałe w kalendarz spotkań fotograficznych.

Na kolejne spotkania zapraszamy zawsze w 3 sobotę miesiąca o godzinie 10.00 do Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu. Najbliższe odbędzie się 16 marca, a gościem „Cafe pod Migawką będzie Marcin Jochimczyk.. - fotograf amator, pasjonujący się nowymi technikami w cyfrowej fotografii, entuzjasta i propagator techniki powiększania rozpiętości tonalnej obrazu, fan szerokiego kąta, który nigdy nie rozstaje się ze swoim fish-eyem. Specjalizuje się w fotografii krajobrazu, architektury i przyrody. Uważa, żezrobienie zdjęcia to tylko część sukcesu do uzyskania idealnego obrazu - post processing w Camera RAW, Photoshopie, Photomatixie stanowi równie ważnączęść, której granicą jest tylko własna kreatywność. Podczas spotkania naszgość, zapozna nas z techniką tworzenia obrazów techniką HDR.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.