tvnpix
Mężczyzna spadł z mostka, Foto: Fot.Rat Bartlomiej Lesiak

Był na mostku widokowym, spadł z około 20 metrów. Śmigłowiec w akcji

Mężczyzna spadł z wysokości około 20 metrów z mostka w rejonie rezerwatu GEOsfera w Jaworznie (Śląskie). 35-latek po wypadku był przytomny i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformował w niedzielę oficer prasowy jaworznickiej policji nadkom.Tomasz Obarski, z niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 35-letni mieszkaniec Jaworzna spadł z wysokości około 20 metrów. Mężczyzna był na mostku widokowym w rejonie ośrodka GEOsfera.

- Na tę chwilę mężczyzna jest przytomny, na pewno ma jakieś obrażenia. Wylądował już śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany jest pod opieką lekarzy - powiedział oficer prasowy.

Załoga LPR zabrała mężczyznę do szpitala.

Teren dawnego kamieniołomu

Ośrodek GEOsfera powstał w ostatnich latach w dawnym nieczynnym kamieniołomie zakładów dolomitowych o długości ścian powyżej półtora kilometra, wysokości do 25 metrów i powierzchni około 18 hektarów. Eksploatację wapienia zakończono tam 20 lat temu. 230 milionów lat wcześniej w tym miejscu rozciągało się płytkie morze triasowe.

W miejscu tym urządzono rekreacyjny park tematyczny m.in. ze ścieżkami dydaktycznymi. Wokół dawnego kamieniołomu wiedzie ścieżka z punktami widokowymi. W pobliżu znajduje się kładka pieszo-rowerowa nad drogą przebiegającą obok ośrodka.

Autor: bkol//ank Źródło: PAP

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.