tvnpix
Do zdarzenia doszło na A4, Foto: TOMASZ, Kontakt 24

Bus zderzył się z ciężarówką, później uderzył w bariery. Zginęły cztery osoby

Cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wypadku na małopolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Brzeskiem a Tarnowem. Bus, po zderzeniu z ciężarówką, uderzył tam w bariery. Jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana. Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło na małopolskim odcinku autostrady A4 na wysokości miejscowości Łętowice (powiat tarnowski).

- Sześć osób odniosło obrażenia w wypadku busa, do którego doszło we wtorek rano na autostradzie A4 między Brzeskiem i Tarnowem w Małopolsce - przekazał, przed godziną 7, dyżurny krakowskiego Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przed godziną 8 służby poinformowały, że w zdarzeniu zginęły cztery osoby. Marcin Opioła z tarnowskiej straży pożarnej mówił na antenie TVN24, że ofiary to kierowca i pasażerowie busa. Dwie osoby zostały ranne - jedna z nich w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, druga do placówki medycznej została przewieziona karetką.

Policja: pracownicy firmy budowlanej jechali do pracy na Podkarpacie

Przyczyny i okoliczności zdarzenia, pod nadzorem prokuratury, będzie badać policja. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że - tuż po godzinie 6 - kierujący fiatem uderzył w tył naczepy poprzedzającego go tira, a następnie w barierki.

Jak przekazał Sebastian Gleń z małopolskiej policji, busem podróżowało sześciu pracowników firmy budowlanej z powiatu oświęcimskiego. Jechali do pracy na Podkarpacie.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Autor: tam Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24