tvnpix
Na miejscu pojawili się strażacy , Foto: Sokado
Aktualizacja:

"Budynek był cały w ogniu", mógł się zawalić. Akcja straży w pobliżu dworca

Spłonął budynek starej nastawni kolejowej przy dworcu Wrocław Nowy Dwór. Jak przekazała straż pożarna, budynek w całości był objęty ogniem. Początkowo było podejrzenie, że może się zawalić. Pierwszą informację oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ulicy Żernickiej strażacy otrzymali przed godziną 18.

- Płonie trzykondygnacyjny budynek starej nastawni kolejowej - relacjonował przed godziną 19 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Jak mówił, budynek groził zawaleniem.

- Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy cały budynek w ogniu. Płomienie objęły cały dach oraz wnętrze obiektu - relacjonował asp. szt. Łukasz Wojtal z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

asp. szt. Łukasz Wojtal o pożarze
asp. szt. Łukasz Wojtal o pożarze Autor: TVN24

Utrudniona akcja

Jak przekazał, dostęp do budynku był utrudniony. - Wszystkie linie gaśnicze trzeba było prowadzić pod torami, tak aby nie zablokować ruchu kolejowego - tłumaczył asp. szt. Łukasz Wojtal.

Strażak przekazał też, że ze względu na stan budynku nie wprowadzano początkowo ratowników do środka. - Pożar jest zlokalizowany. Będzie trwało dogaszanie - powiedział.

W budynku nikogo nie było. Na miejscu pojawiło się sześć zastępów. Do pomocy ściągnięto także specjalistyczny pociąg, który pozwala wynieść strażaków na odpowiednią wysokość.

Autor: bkol//ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.